Тема: Информационные процессы: сохранение, обработка, передача и поиск сообщений. Данные. Устройства, которые используют для работы с данными.
- Навколишній світ - світ інформації. Інформацію нам несуть інші люди, усілякі предмети та явища. Коли ви слухаєте пояснення вчителя, читаєте книгу, вивчаєте схему метро, дивитеся кінофільм, відвідуєте музеї й виставки, ви отримуєте інформацію й надалі щось із нею робите.
Таким чином, вся діяльність людини пов'язана з різними діями з інформацією і допомагають їй в цьому різноманітні технічні пристрої.
Так що ж містить у собі поняття «Дії з інформацією»?
Одна з найважливіших властивостей інформації – це її здатність вступати в інформаційні процеси. Інформаційні процеси — це процеси пошуку та накопичення, опрацювання та використання, представлення, зберігання та захисту інформації. (дод.3)
За своїм призначенням комп'ютер - універсальний технічний засіб для роботи людини з інформацією.
За принципами побудови комп'ютер - це модель людини, що працює з інформацією.
Для того щоб числова, текстова, графічна й звукова інформація могли оброблятися на комп'ютері, вони повинні бути представлені у формі даних. Дані зберігаються й обробляються в комп'ютері машинною мовою, тобто у вигляді послідовностей нулів й одиниць.
Інформація, представлена в комп'ютерній (цифровій) формі ( машинною мовою) і оброблена на комп'ютері, називається даними.
З давніх часів люди прагнули полегшити свою працю. Із цією метою створювалися різні машини й механізми, що підсилюють фізичні можливості людини. Комп'ютер був винайдений у середині XX століття для посилення можливостей розумової роботи людини, тобто роботи з інформацією.
З історії науки й техніки відомо, що ідеї багатьох своїх винаходів людина "підгледіла" у природі.
Наприклад, ще в XV столітті великий італійський учений і художник Леонардо да Вінчі вивчав будову тіл птахів і використав ці знання для конструювання літальних апаратів.
Російський учений М. Є. Жуковський, основоположник аеродинаміки, також досліджував механізм польоту птахів. Результати цих досліджень використовуються при розрахунках конструкцій літаків.
Можна сказати, що Леонардо да Вінчі та М.Жуковський "списували" свої літаючі машини із птахів.
А чи є в природі прототип комп'ютера? Так! Таким прототипом є сама людина. Тільки винахідники прагнули передати комп'ютеру не фізичні, а інтелектуальні можливості людини.
Домашнее задание: прочитать в учебнике стр.10-19,составить краткий конспект, выполнить задание 9 на стр. 16. Ответить на вопросы после параграфа. Желаю удачи! |